Skill Centre Rosters

Skill Centre Rosters

Skill Centre team rosters are listed below. Please note that Halifax Dunbrack Soccer Club reserves the right to move players from one team to another before the player movement deadline. In some cases, players may be added to rosters. If you have any questions, please contact Ioan Florean (ioandunbrack@gmail.com).

Skill Centre Rosters

U8 Skill Centre Boys Red

Coach: Jake Hubbard

Coach: AJ Kapilan

 

Timothy Abad

Liam Baigent

Cameron Dunphy

Chidi Ekechukwu

Omar Gad

Jonah Halef

Kipp Richman

Kevin Seo

Lars Struijf

 

 

U8 Skill Centre Boys Black

Coach: Jake Hubbard

Coach: AJ Kapilan

 

Aayan Abbas

Youssef Ali

Emmanuel George

Zein Hamoudea

Holden Hubbard

Kosta Kakamousias

DJ Motey

Abdulrahman Sadieh

Arjun Yadav

Skill Centre Rosters

U9 Skill Centre Boys Red

Coach: Jason Pineau

Coach: Matt Hindle

Coach: Otis Daye

 

Mark Awadalla

Riley Buckle-Pineau

Micah Drummond

Kian Hoffman

Mihael Malbasic

Leonidas Manos

Lorenzo Menafra

Nabeel Onabanjo

Chace Rodenkirchen 

Ian Sauer

Nathaniel Taddei

Max Voltan

 

 

U9 Skill Centre Boys Black

Coach: Jason Pineau

Coach: Matt Hindle

Coach: Otis Daye

 

Rayyan Abbas

Matias Arteaga

Bishop Daye

Krishnadeep Edicherry

Charlie Ghanem

Rodwin Ghasemian

Jericko Kirchhofer

Lachlan McMahon

Aarush Minocha

Faheem Mufutau

Ramiz Muskic

Damian Tsavos

Skill Centre Rosters

U10 Skill Centre Boys Red

Coach: Alex Theoharopoulos

Coach: Alex Zervobeakos

Coach: Terry Lerue

 

Ibrahim Aljawabreh

Jomaa Alobediy

Ahmad Alossi

Kieran Brennan

Besim Halef

Karim Hamo

Mohamed Ibrabah

Ethan Johnson

Evan Lee

Lucas Lerue

Vincent Micolucci

Rami Mohamed

Myron Struijf

Kyriakos Theoharopoulos

 

 

U10 Skill Centre Boys Black

Coach: Alex Theoharopoulos

Coach: Alex Zervobeakos

Coach: Terry Lerue

 

William Creelman

Leo Delarue

Adam Elfarra

Ahmed Gad

Landon Giles-Munroe

Logan Kirby

Ben Leitao

Luke McKenzie

Matteo Micolucci

Youssef Mohamed

Mekhi Mountain

Kawa Mousa

Hwiwon Seo

Benjamin Wang

Skill Centre Roster

U11 Skill Centre Boys Red

Coach: Oussama Bedoui

Coach: Ruben Zaiotti

 

Omar Abusaad

Mustafa Al Saied

Max Branton

Samuel George

Sam Hanna

Jude Jeong

Ammar Kuri

Maxim Strelkov

Yair Zarbailov

 

 

U11 Skill Centre Boys Black

Coach: Oussama Bedoui

Coach: Ruben Zaiotti

 

Ahsan Abbas

Mohamed Abderrahmane

Nader Alfarkha

Sami Aliter

Laith Arnous

Mostafa Chamraji

Harris Habib

Jojo Kabongo

Mhd Raef Kazem

Adam Morsy

Skill Centre Rosters

U12 Skill Centre Boys Red/Black

Coach: George Theoharopoulos

Asst Coach: Rodrigo Romao

Asst Coach: Jacob Abaunza

 

Evin Abaunza

Joseph Abi-Yaghi

Ammar Abo-Alkhair

Imisi Awosokanre

Samuel Bassil

Max Branton

Marwan Gad

Panos Gavas

Mohamed Hashish

Sebastien Hum 

Hashim Karim

Jack Kim

Owen MacGillivray 

Silvain Mbuyi

Noah Park 

Michael Porter

Waris Rahimi

Bernardo Romao

Armaan Seehra

Kyrkos Theoharopoulos

Max White

Yair Zarbailov

 

Please note that the above roster will be divided into Team Red and Team Black.

Youth Rosters

U12 Skill Centre Boys White

Coach: Ioan Florean

Coach: Sulaimon Salako

Asst Coach: Mike Trifos

 

Abdulrahman Alamoudi

Natan Falcao

Minseo Kim

Stephan Kozub

Ronan McMahon

Jack Nghiem

Steve Park 

Daniel Seo

Matthew Stuckless

Ben Yang 

Wooseung Yang

Ben Young

Skill Centre Rosters

U9 Skill Centre Girls Red

Coach: Karl Achenbach

 

Vivienne Achenbach

Fiona Church

Lyla Corsetti

Sarah Hart

Erica Ho

Paige MacKenzie

Emelia Proctor

Carmen Savary

Claire Wilkie

Skill Centre Rosters

U10 Skill Centre Girls Red

Coach: Andrew MacGillivray

Coach: Jen Kelly

 

Daniella Abiagom

Tessa Besner

Evelyn Buckles

Isla Christie

Alexis Copp

Stefanie Francis

Sloane Hudson

Iris MacGillivray

Olivia Orr

Kyra Panopalis

Zoe Precious

Tina Scholz

Erika Sigurdsson

Maya Wilkie

Skill Centre Rosters

U11 Skill Centre Girls Red

Coach: Karl Achenbach

Coach: Dana Sweeney

 

Gwenyth Achenbach

Isabella Beck

Hailey Grandy

Ella Keast

Grace Killoran

Stephanie Kozera

Sadie MacKay

Lily Panopalis

Maya Rudic

Makena Sayle Plaggenhoef

Erica Sweeney

Jena Theoharopoulos

Elizabeth Weinberg

Sydney Young

Skill Centre Rosters

U12 Skill Centre Girls Red

Coach: Ryan O’Connell

Coach: Nina Hamacher

 

Ryan Fournier

Emily Jackson

Jenna Lucas

Spencer MacDonald

Lola McPherson

Melissa Mert

Bridget Mutipula (pending)

Emma O’Connell

Rachel Quigley

YeonWoo Roh

Skill Centre Rosters

U12 Skill Centre Girls Black

Coach: Ryan O’Connell

Coach: Nina Hamacher

 

Sybah Artimy

Emmy Beers

Indah Brennan

Nyla Brothers

Nevaeh Buchanan

Ava Connors

Nolwen Delarue

Cameron Grandy

Kelsey McKinnon

Lora Pelivanov

Brooke Vardy